World Police & Fire Games

Pražští policisté se úspěšně účastnili sportovní soutěže v Rotterdamu.
Ve dnech 22. až 31. července se konaly Světové policejní a hasičské hry v nizozemském Rotterdamu. Těchto her se účastnilo několik tisíc závodníků ze sedmdesáti zemí celého světa, a to ve více než v šedesáti sportech. Soutěže se zúčastnili i dva reprezentanti pražské policie, kteří si přivezli domů cenné kovy. Prvním z nich byla třiatřicetiletá policistka por. Mgr. Lenka Rendlová, která soutěžila již podruhé na závodech takového typu. Díky svému výkonu získala čtyři zlaté medaile a jednu stříbrnou ve sportu plavání na tratích 50 a 100 metrů prsa, 100 metrů kraul a 200 metrů polohový závod.  Dále obdržela ještě tři zlaté medaile ze štafetových disciplín. Úspěšnou policejní sportovkyni podporovala celá její rodina i kamarádi. Také pro ni bylo přínosem, že při závodech poznala nové kolegy z různých států. Druhým reprezentantem pražské policie je třicetiletý policista ze speciální pořádkové jednotky prap. Jakub Rác, pro kterého byla tato účast v soutěži premiérou. Díky svému výkonu ve sportu plavání obhájil páté místo na trati 50 metrů kraul, čtvrté místo na trati 100 metrů kraul a páté místo na trati 50 metrů motýlek. Také získal ocenění ze štafetových disciplín za první, druhé, třetí a čtvrté místo. Pro policistu je tento závod celoživotním zážitkem a svůj výkon hodnotí pozitivně. Oběma policistům děkujeme za jejich skvělé výkony a jsme na ně pyšní. pprap. Martina Špryslová DiS. – 3. srpna 2022