Filozofická fakulta UK se po prosincové střelbě vrací k běžnému výukovému režimu. Čtvrté patro zůstane uzavřené

Filozofická fakulta UK se po prosincové střelbě vrací k běžnému výukovému režimu. Čtvrté patro zůstane uzavřené
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (FF UK) se od 19. února vrací k běžnému výukovému režimu po prosincové střelbě v hlavní budově. Většina předmětů bude vyučována. Čtvrté patro zůstane uzavřené.

Od 19. února se Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (FF UK) vrací k běžnému výukovému režimu. Učit se bude většina předmětů, a to i v hlavní budově, kde došlo nedávno ke střelbě. České televizi to potvrdila proděkanka FF UK pro vnější vztahy a další vzdělávání Michaela Slussareff.

Po tragických událostech z prosince minulého roku byla uzavřena hlavní budova fakulty. Přípravy k návratu do běžného režimu nyní vrcholí. Hlavní budova v centru metropole se aktuálně rekonstruuje a pro plánovaný start letního semestru by měla být připravena od pondělí 19. února. 

„Uzavřené by mělo zůstat jen čtvrté patro, ale jinak do hlavní budovy již běžně rozvrhujeme nadcházející výuku,“ vysvětluje Slussareff. „Žádné výrazné omezení výuky by probíhat nemělo, vyučovat by se měly téměř všechny plánované předměty...“ dodává.

S ohledem na pokračování výuky se Univerzita Karlova soustředí také na přípravu jednotlivých vyučujících. Kromě individuálních a skupinových terapií absolvovali povinnou pedagogicko-psychologickou instruktáž vedenou odborníky ministerstva vnitra, policie a hasičů.

„Připravovali jsme jednotlivé pedagogy na situace, jak se zachovat, když se studenti či i oni sami rozbrečí nebo jinak nezvládnou situaci. Nebo například na otázky, zdali na první hodině zapalovat pietní svíčky, či nikoli,“ vyjmenovává psycholog z ministerstva vnitra Štěpán Vymětal. 

Prvním krokem k otevření budovy a zahájení semestru bude takzvané předotevření fakulty, které se uskuteční v pátek 16. února. Půjde o neformální setkání studentů a pracovníků fakulty, kdy ale ještě nebude probíhat klasická výuka, všichni ale budou mít možnost znovu vstoupit do inkriminovaného prostředí.

Během celého ledna probíhala v součinnosti s fakultou série událostí na pomoc lidem ze školy i široké veřejnosti vyrovnat se s tragickou střelbou. Měsíc po ní, 21. ledna, se hlavní budova částečně otevřela studentům a vyučujícím. Součástí tohoto pootevření fakulty byly přednášky, výměna knih či hudební vystoupení. Cílem bylo pomoci studentům a zaměstnancům fakulty vrátit se po tragédii k akademickému životu a společně se vyrovnat s tím, co se před Vánocemi v budově stalo.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!