Slavnostní narážení, večer se sládkem i čerstvě stočený pivní speciál

Slavnostní narážení, večer se sládkem i čerstvě stočený pivní speciál
Ostravar se chystá slavit jubilejní Dny českého piva.

Pivovar Ostravar ve čtvrtek 22. září začne slavit v pořadí již desáté Dny českého piva.

Pro štamgasty připravil slavnostní narážení, večer se sládkem i speciální várku piva Grifel. Svátek, který tradičně organizuje Český svaz pivovarů a sladoven potrvá až do konce příštího víkendu.

Dny českého piva se v České republice slaví od roku 2013. U jeho založení stál Český svaz pivovarů a sladoven, který chtěl vytvořit novou tradici oslavy národního nápoje.

“Dny českého piva vnímáme jako akci k posílení hrdosti a oslavě českého piva,” tvrdí vrchní sládek ostravského pivovaru Jan Řehůřek

Slavnostní narážení v Ostravě, Opavě i Karviné

Všechny pivovary a všichni pivovarníci slaví pravidelně Dny českého piva se svými štamgasty v hospodách a restauracích. Stejně tak i Ostravar.

“My jsme pro letošní rok během Dnů českého piva připravili celkem 5 slavnostních narážení,” říká manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. “Začínáme už tento čtvrtek 22.9. v Ostravě, Opavě i Karviné.”

Na čepu během Dnů českého piva nabídne Ostravar lidem čerstvě stočený pivní speciál Grifel.

“Letos jsme sáhli k nejúspěšnějšímu pivnímu speciálu druhé generace řady Speciály ze spilky. Pro chladné dny, které nás v polovině září všechny trochu překvapily, je to ideální pivo,” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek.

Nejoblíbenější speciál druhé řady Speciálů ze spilky

Grifel je polotmavý speciál s vyšší plností a hořkostí. Byl uvařen ze tří druhů chmelů v čele s žateckým červeňákem, jedním z nejlepších chmelů na světě. K speciální várce piva byly dále použity světlý a bavorský slad.

“Bavorský slad v kombinaci se světlým dává našemu speciálu výrazné sladové aroma, a tím ho odlišuje od naší standardní produkce,” vysvětluje výjimečnost Grifelu vrchní sládek.

Podle vrchního sládka Ostravar v limitované várce celkem 500 hektolitrů pivního speciálu. To znamená 100 000 půllitrů.

“Se zavážkou piva do vybraných hospod po celé České republice jsme začali na začátku týdny. Na čepu bude Grifel od 22. září až do vypití celé várky.”

Vyvrcholením bude Večer se sládkem a pivními speciály

Ostravarské oslavy Dny českého piva vyvrcholí Večerem se sládkem a pivními speciály ve čtvrtek 29. září v Olomouci.

“Z Ostravaru se letos stala celonárodní značka,” připomíná senior marketing manažerka Zuzana Cieciotková. “Na začátku léta jsme začali s celonárodní distribucí značek Mustang, Černá Barbora a Ostravar. Proto jsme se rozhodli uspořádat poprvé Večer se sládkem a pivními speciály mimo Moravskoslezský kraj. Jelikož je o naše pivo zájem i mimo Ostravu, předpokládám, že v příštím roce budeme v organizování takových setkání ještě aktivnější,” avizuje závěrem Zuzana Cieciotková z Ostravaru.  

Program Slavnostních narážení

Čtvrtek 22.9., 19 hodin, Ostrava – Tankovna U haldy

Čtvrtek, 22.9., 19 hodin, Karviná – Ostravarna Karviná

Čtvrtek 22.9., 19 hodin, Opava – Ostravarna U zlatého kříže

Pátek 23.9., 19 hodin, Ostrava – Šalanda Asen

Pátek 23.9., 19 h, Ostrava – Ostravarna U Jubilejní

Večer se sládkem a pivními speciály

Čtvrtek 29.9., 19 hodin, Olomouc – Potrefená husa 

Tip pro milovníky piva

Už jste zkoušeli unikátní pivní lázně?

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!