Resuscitační figuríny strážníkům pomohou k záchraně dětí i dospělých

Resuscitační figuríny strážníkům pomohou k záchraně dětí i dospělých
Sadu několika nových figurín, které mají zlepšit první pomoc u záchrany kojenců, dětí i dospělých, má od pondělí 27. února nově k dispozici Městská policie Plzeň.

Slavnostní předání figurín do rukou strážníků proběhlo za účasti radního pro bezpečnost Jiřího Winkelhöfera a zástupců magistrátu.

Plzeňští strážníci musejí první pomoc zvládat bez zaváhání. Každý den se totiž pohybují po městě, kde se mohou kdykoliv setkat s občanem, kterému se zdravotně přitíží. Často právě městský policista je jediný, kdo v danou chvíli může pomoci. Naši strážníci mají za sebou nespočet událostí, kdy museli zahájit kardiopulmonální resuscitaci a díky kvalitně prováděné první pomoci se jim podařilo zachránit lidský život.

„Jedná se o skvělý projekt, který dokazuje, že Městská policie Plzeň zdaleka není jen represivní složkou, ale v řadě případů také pomáhá. Život je to nejcennější, co máme. Proto jsem moc rád, že můžeme zlepšit výcvik pro jeho případnou záchranu, i když si samozřejmě přeji, abychom takových situací ve skutečnosti řešili co nejméně,“ říká radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer.

Vzhledem k tomu, že při výkonu tohoto zaměstnání se strážník může setkat i s tím, že bude muset zahájit resuscitaci u malého dítěte nebo miminka, kde se taková první pomoc liší od dospělého jedince, byla vybrána v projektu sada figurín, které simulují kojence, 5-letého pacienta a dospělého s průměrnou fyziologií a anatomií. Figuríny komunikují pomocí mobilní aplikace, strážníci přesně vědí zpětnou vazbu správné resuscitace.  Po nácviku poskytuje návrhy na zlepšení. Díky tomu budou naši strážníci perfektně připraveni i na situace záchrany dítěte, které nejsou pro nikoho z nás lehkou záležitostí.

Projekt „Resuscitační figuríny“, zpracovala metodička prevence kriminality Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň, a poté jej podpořil a také zafinancoval v rámci projektu Bezpečná Plzeň Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Díky tomu budou moci strážníci z Odboru výuky a výcviku nadále zvyšovat připravenost strážníků na krizové situace.

Figuríny z rukou radního Jiřího Winkelhöfera a vedoucího Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Aleše Průši převzal vedoucí Odboru výuky a výcviku MP Plzeň Luděk Hosman.
Předání se zúčastnil také nynější zástupce velitele Městské policie Plzeň pověřen velením MP Plzeň pan Tomáš Petřík, který připojil i pár svých slov: „Perfektní odborná příprava i praktický výcvik jsou základním faktorem kvalitního výkonu služby strážníků v ulicích města Plzně. Tímto bych rád poděkoval vedení města za dlouhodobou materiálně technickou podporu Městské policie Plzeň“.

foto: mp plzeňLíbil se vám článek? Šiřte nás dále!