Policisté z Dobřan zachránili životy. Převzali ocenění

Policisté z Dobřan zachránili životy. Převzali ocenění
Při výkonu své služby policisté z Dobřan pomohli zachránit při požárech několik životů. Z rukou starosty města Dobřan si převzali ocenění.

V prostorách dobřanské radnice proběhlo předání ocenění, které inicioval velitel Sdružení dobrovolných hasičů Dobřany, a to čtyřem dobřanským policistům. Ti neváhali a během své služby pomohli při požárech zachránit životy několika lidí.

 Z rukou starosty města Dobřan Martina Sobotky si převzali ocenění prap. David Šesták a prap. Martin Opáleník, kteří v prosinci roku 2021 vytáhli hořícího muže z požárem zasaženého obytného vozu. Druhou oceněnou dvojicí byli nprap. Jiří Apolín a nprap. Tomáš Honzík, kteří v prosinci 2022 evakuovali obyvatele bytovky, kde hořel byt v druhém patře. Tito policisté neváhali a vyběhli do kouřem zasažené části chodby bytového domu a vynesli ven starší ženu. Starosta Dobřan policistům poděkoval, že svým činem zachránili jejich nejstarší obyvatelku. K předání ocenění se připojili také zástupce z řad vedení územního oboru Plzeň – venkov.

foto: pčr

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!