Plzeň poděkovala učitelům, pozvala je na sledování operety

Plzeň poděkovala učitelům, pozvala je na sledování operety
Vedení města Plzeň poděkovalo učitelům zejména za jejich mimořádně složitou a náročnou práci v nynějších podmínkách distanční výuky.

Jako symbolický dárek jim připravilo možnost zhlédnout na Den učitelů, tedy v neděli 28. března, online divadelní představení z repertoáru plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla, a to klasickou operetu Johanna Strausse Netopýr.  

„Chtěli jsme učitelkám a učitelům udělat radost a zároveň vyjádřit obdiv a upřímné poděkování za to, že se věnují v této pro všechny tak obtížné situaci svým žákům s maximálním nasazením a profesionalitou, snaží se je nejen vzdělávat v obtížnějších podmínkách distanční výuky, ale také je zejména povzbuzovat a motivovat. Velice si také vážíme toho, jak se rychle dokázali adaptovat na nové podmínky a rozvinout své IT dovednosti a jak dlouhodobě s trpělivostí komunikují s rodinami dětí,“ uvedl primátor Martin Baxa. Doplnil, že oceňuje lidský přístup a podporu, kterou vedení škol poskytuje svým pedagogům, a ti pak dále svým žákům. „Město Plzeň se po celou dobu epidemie snaží být součástí tohoto kruhu podpory, poskytovat ji školám ve všech podobách, které vyplývají z jeho pozice zřizovatele, a tak tomu bude i nadále,“ dodal primátor.

Učitelům město poslalo dopis s poděkováním a zároveň s odkazem, na němž měli možnost operetu sledovat a zpříjemnit si tak sváteční večer. Tato divadelní inscenace v hudebním nastudování Jiřího Petrdlíka a režii Martina Otavy měla v Divadle J. K. Tyla zatím jen online premiéru 20. února 2021 v rámci projektu První řada u Vás doma. Od té doby ji nebylo možné zhlédnout ani ve virtuálním prostředí. „Bezprostředně po rozeslání zprávy jsme měli samé pozitivní reakce, ředitelé škol i učitelé velice ocenili, že na ně město myslí a zvolilo takovou formu poděkování za jejich práci v takto mimořádně náročných podmínkách,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

Město je zřizovatelem 26 základních škol, z toho u šesti z nich funguje i mateřská škola, a dalších 40 samostatných mateřských škol. Ve všech školách pracuje celkem 2801 zaměstnanců, z toho je 1910 pedagogů včetně jejich asistentů. „V současné době město opětovně připravuje pro všechny zaměstnance škol zajištění certifikovaných nanoroušek s opakovaným použitím, které dodá do škol během prvních 14 dnů v dubnu,“ dodala vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škrlantová.  

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!