Naděje se vrátí. Píseň pomůže rodinám zasaženým pandemií

Naděje se vrátí. Píseň pomůže rodinám zasaženým pandemií
Pandemie nemoci covid-19 trvá už víc než rok a ovlivnila život milionů lidí na celém světě a také v České republice.

 Na pomoc těm, kteří přišli o někoho blízkého nebo se dostali kvůli pandemii do vážné situace, vyhlásila Charita sbírku Naděje se vrátí. Středobodem této dobročinné akce je stejnojmenná píseň a videoklip zpěváka Davida Deyla.

Cílem akce je získat finance na pomoc rodinám zasaženým pandemií, které mnohdy přišly o živitele nebo je krize těžce zasáhla zdravotně či sociálně. Peníze půjdou na podporu projektů zaměřených na pomoc těmto lidem a do zdravotních a sociálních služeb. V neposlední řadě chce projekt posluchače a diváky povzbudit a dodat jim tolik potřebnou naději.

Pandemie nemoci covid-19 způsobila řadu citelných omezení v našich pracovních a společenských aktivitách. Po celém světě si vyžádala 2,5 milionu obětí, a z toho téměř 30 tisíc v České republice. Nemoci nejčastěji podlehli senioři a lidé s chronickým onemocněním, ale také mámy a tátové od rodin v produktivním věku.

Poznámka redakce: doporučujeme vám ke stažení užitečný manuál Jak se chránit před koronavirem na stránkách dezinfekce.sk.

„Od loňského jara pomáháme lidem, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 dostali do těžké životní situace. Zvláště chudým lidem a těm, kterým hrozí sociální propad a společenské vyloučení, samoživitelkám a samoživitelům,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika. „Vítám tuto inciativu a věřím, že také píseň Naděje se vrátí přinese mnoha lidem radost a následně rodinám zasaženým pandemií konkrétní pomoc.“

Premiéra videoklipu v neděli 16. května

Peníze bude možné posílat přímo na sbírkový účet Charity nebo prostřednictvím dárcovské SMS. Významným zdrojem budou příjmy za přehrání písně na platformách Spotify, Apple Music, iTunes, YouTube.

Videoklip k písni bude mít premiéru v neděli 16. května v 18 hodin na youtube kanálu Davida Deyla a webových stránkách projektu Naděje se vrátí (bude aktivní od 14. 5.).

Na podporu charitního projektu byla připravena online kampaň „Aby na to nebyli sami“, sestavená z videí a bannerů, které ukazují různé životní situace způsobené pandemií. Kdo si zahraje fotbal s chlapečkem, když táta už tu není? Kdo poradí osamělé holčičce s vařením? Všechna videa mají podobné vyznění – přestože hlavní postava čelí zásadní ztrátě, příběh vždy končí pohledem plným naděje. Komunikace vede na webovou stránku projektu Naděje se vrátí.

Sbírkový účet

Přispívat lze na účet 44665522/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 987, a to bankovním převodem i kartou online.

Charita Česká republika je největší poskytovatel zdravotních i sociálních služeb v České republice. Ročně poskytuje pomoc zhruba 170 tisícům lidí, zajišťuje zhruba třetinu domácí zdravotní péče a pětinu sociálních služeb v České republice. Významně se podílí na pomoci lidem postiženým nemocí covid-19.  

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!