Hodiny fyziky zpříjemní studentům domažlického gymnázia moderní učebna

Hodiny fyziky zpříjemní studentům domažlického gymnázia moderní učebna
V rámci grantového programu Podpora regionů získalo gymnázium J. Š. Baara finanční příspěvek 200 tisíc korun na rekonstrukci a vybavení učebny fyziky.

Fyzikální zákony se hned od prvních hodiny fyziky školního roku 2018P2019 budou učit studenti domažlického gymnázia v nově zrekonstruované a dostatečně vybavené učebně. Pedagogové si od učebny slibují zkvalitnění výuky, zejména s pomocí interaktivních technologií.
Učitelé fyziky si pochvalují zejména novou keramickou tabuli, na kterou mohou při promítání probírané látky či ukázek pokusů zároveň ihned psát a studenti tak mají na tabuli komplexní informace.

Učebna je vybavena i moderními lavicemi a židlemi, novým systémem zatemnění místnosti při používání interaktivní tabule a dalšími učebními pomůckami. Na rekonstrukci a vybavení učebny přispěla škole Nadace ČEZ grantem ve výši 200 tisíc korun.

„Že má na učení a obecně na koncentraci vliv i okolní prostředí, není žádnou novinkou. Interaktivní technologie a s ní spojená možnost vizualizace probírané látky je dnes navíc vítanou pomůckou na straně pedagogů i studentů. Nadace ČEZ proto podporuje i takové projekty, jakým je rekonstrukce učebny na domažlickém gymnáziu,“ dodala ředitelka nadace Micheala Ziková.


Gymnázium J.Š. Baara

Výuka na gymnáziu probíhá formou osmi, šesti a čtyřletého typu studia. Škola se zaměřuje na přírodovědné a technické obory. Studenti se každoročně účastní olympiád, kempů a soutěží technického zaměření.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!