EPPka slaví 1000 podpořených projektů. V kraji třeba Pomocné tlapky

EPPka slaví 1000 podpořených projektů. V kraji třeba Pomocné tlapky
Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku.

Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionů korun.
V západních Čechách bylo podpořeno 81 projektů v hodnotě 6,1 milionů korun.

Vybavení pro hospice a další neziskové organizace, nákup vybavení do dětských domovů i zařízení pro seniory, nákup defibrilátorů nebo projekty na ochranu přírody – jen zlomek z celkového počtu 1000 dobročinných projektů, kterým k jejich realizaci pomohli pohybem uživatelé aplikace EPP během její tříleté existence. Aby mohla Nadace ČEZ rozdělit mezi neziskové organizace 73,5 mil. korun, museli uživatelé EPPky nasportovat 3,8 mil. hodin a překonat celkovou vzdálenost 19,2 mil. km, což se rovná 480 oběhnutí zeměkoule.  Naplnění potřebného počtu bodů jednoho projektu v aplikaci si průměrně žádá 2 550 hodin pohybu.
„S přibývajícími hodinami, kilometry, energií a v důsledku toho i korunami pro dobročinné projekty se radost obdarovaných i nás, v nadaci, stále násobí. Děkuji zvlášť každému uživateli EPPky, že si při sportu nebo třeba na výletě zapne právě naši aplikaci a pomáhá pohybem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

V Plzeňském kraji bylo od roku 2015 do letošního září podpořeno 55 projektů za téměř 4,5 milionu korun. Mezi úspěšné projekty se zařadily například projekty Nadace pro transplantace kostní dřeně (vstupní vyšetření krve dárců), Centra pro zdravotně postižené (příspěvek na automobil), Pomocných tlapek (výcvik asistenčního psa pro Anežku), Tak pojď s náma, z.s. (taneční večery pro hendikepované). Za podpory uživatelů aplikace EPP se dále vybudovala unikátní Ždírecká ZOO, nakoupily se defibrilátory či vybavení pro dobrovolné hasiče ze Všerub, Měcholup a Poběžovic, v domovech pro seniory zněla muzikoterapie a cvičilo se, hendikepované či jinak znevýhodněné děti si mohly užívat na příměstských či rehabilitačních pobytech.

Štítky: nadace čez

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!