Akce Daruj krev s komorou přilákala 61 dárců krve

Akce Daruj krev s komorou přilákala 61 dárců krve
Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje zorganizovala celokrajskou akci Daruj krev s komorou, která přilákala do transfúzních stanic v kraji celkem 61 dárců, z nichž 45 přišlo darovat krev úplně poprvé.

Na transfúzní stanici chebské nemocnice se 27. dubna sešla téměř třicítka dárců. 

„Již v minulosti jsem chtěla darovat krev, ale dosud nebyl čas ani příležitost. Pozvánka od komory byla správným impulzem tento krok učinit,” uvedla Petra Poupová, jednatelka společnosti SCH - EKONOM.

Poděkování patří i zaměstnancům organizací a firem CHEVAK Cheb a.s., NELAN, spol. s r.o., STRATA s.r.o., CZ Gemini s.r.o., Hospic Sv. Jiří Cheb, PREFA-BETON Stav spol. s r.o., 5. ZŠ Cheb a Úřad práce ČR, pobočka Cheb, kteří překonali sebe sama a podpořili tak dobrou věc.

Transfúzní oddělení nemocnice v Karlových Varech přivítalo 6. května 11 dárců z firem a organizací Smart software s.r.o., Amphenol Tuchel Electronics GmbH, Sancho Panza s.r.o., Úřad práce ČR, pobočka Karlovy Vary, darovat krev přišli i živnostníci Aleš Procházka a Pavel Sokol.

„Je to velmi milá akce, která byla dobrým impulzem k tomu, abych se odhodlala jít darovat krev a při té příležitosti se rovnou zaregistrovala i na odběr plazmy,” uvedla Simona Holá, z firmy Amphenol Tuchel Electronics GmbH.

Do Dárcovského centra Nemocnice Sokolov přišlo 21 dárců, zaměstnanců firem Frenzelit s.r.o., HDB Trans s.r.o., NELAN, spol. s r.o. a Úřad práce ČR, pobočka Sokolov.

„V této době nás akce Daruj krev mile oslovila, distribuovali jsme ji mezi zaměstnance a jsem moc hrdý, že účast našich zaměstnanců je tak velká,” uvedl Jaroslav Špiler, jednatel společnosti Frenzelit.

Transfúzní stanice velmi uvítaly iniciativu komory.

„Jsme moc vděční, že komora akci zorganizovala a firmy dokázaly namotivovat své zaměstnance. Získali jsme tak řadu nových dárců krve, někteří se objednali také na darování plazmy,“ zmínila Zuzana Fialová, primářka transfúzního oddělení v Sokolově.

„Rozhodli jsme se uspořádat v této nelehké době akci, která podpoří naše nemocnice v kraji. Chceme ji určitě zopakovat zase v příštím roce,“ dodal Tomáš Linda, předseda Krajské hospodářské komory, který se svým týmem krev také daroval.


Zdroj: Ing. Lenka Mansfeldová

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!