Dobré zprávy

Doporučení redakce: navštivte pivní lázně a wellness v Nepomuku.

Sokolov: V souboji dračích lodí na koupališti Michal zvítězil tým Střední policejní školy v Sokolově

Stovky návštěvníků a fanoušků poháněly závodníky na třísetmetrové trati závodu dračích lodí 2. ročník unikátní akce připravila na vodní ploše koupaliště a kempu Michal u Sokolova společnost Sokolovská uhelná a SUAS GROUP. V závodě 11 přihlášených posádek z celého regionu bral zlato tým Střední policejní školy v Sokolově. V klání HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov zvítězili po úvodní remíze napodruhé velmi těsně karlovarští hokejisté.

Sokolov: MTB 24hodinový závod vyhráli Musil a Petrušová (TV Západ)

Třetí ročník ročník čtyřiadvacetihodinového závodu sokolovská MTB24 se uskutečnil první víkend v září na tradičním místě přírodního koupaliště Michal. V pátek proběhla časovka do vrchu. V sobotu v 10 dopoledne pak nechyběl hromadný start závodu na 24 a 12 hodin. Impozantní podívaná i letos strhla nejen závodníky, ale i doprovod a diváky.

Sokolov: Čtvrtmaraton ovládli Sedněv a Šteinfeldová (TV Západ)

Po loňské nucené pauze kvůli koronavirovým opatřením se v Sokolově o uplynulém víkendu uskutečnil oblíbený, již sedmý, čtvrtmaraton. Sobotní odpoledne s teplotami nad třicet stupňů sice část přihlášených odradilo, ale nakonec se na startovní čáru postavilo 211 nejodvážnějších. Zázemí pro registraci poskytl Městský dům kultury a start i cíl byl přímo pod schodištěm před jeho hlavním vchodem. Závodníci si mohli prostudovat trať, která byla letos obměněna.

2011 – Cheb: Jesenický pohár putuje do Brna (4379) (TV Západ)

O víkendu 7. - 8. května se na Jesenické přehradě odjel windsurfingový závod s názvem Jesenický pohár. S kamerou jsme se byli podívat, jaký vítr vál závodníkům. Počasí bylo slunečné, ale síla a rychlost větru slabší. Průměrně to bylo kolem 4 m/s.

2011 – Sokolov: Dobráci připravují lokalitu pro Bahňák (4337) (TV Západ)

Sdružení dobrovolných hasičů v Sokolově se připravuje na pořádání prvního závodu svého druhu v republice. Velmi náročný překážkový běh zvaný Bahňák se odehraje v květnu v místě nevyužitého prostoru lokality Jižní lom. Zde probíhají od konce loňského roku intenzivní práce na vytváření závodní trati, překážek a celého okolí.

Kynšperk: Den Ohře doplnila soutěž gulášů (TV Západ)

Každoroční oslava největší řeky v Karlovarském kraji zvaná Den Ohře se uskutečnila v sobotu 25. července v areálu u dřevěné lávky v Kynšperku na Sokolovsku. Jejím hlavním bodem je závod pro kajaky a kanoe, ale nechybí společenský rozměr a poděkování řece jako symbolu života regionu.

Vzpěrač Dominik Oračko výborně reprezentoval v Rumunsku

Teprve šestnáctiletý sokolovský vzpěrač Dominik Oračko startoval na Mistrovství Evropy juniorů věkové kategorie 20 až 23 let v rumunské Bukurešti. Předvedl se tady vynikajícím výkonem v silně obsazené váhové kategorii + 109 kg, kde startovalo v A skupině 13 závodníků a Dominik byl nejmladší účastník tohoto šampionátu.

Cheb: V sobotu se koná již 41. ročník Zlaté míle

3. ZŠ v Chebu pořádá v lesoparku na Zlatém vrchu již 41. Zlatou míli, tradiční běžecký závod pro malé i velké běžce. Délka tratí je přizpůsobená věku závodníků, celkem se poběží v 8 kategoriích. Klasický závod měří 1660m, ale pro vytrvalce je nachystaná Double Míle.

Sokolov: V pátek začíná Bahňák

Sportovní akce Bahňák je extrémní překážkový závod, který pořádá spolek ONeSA Sokolov pro veřejnost od 8 let věku. Dějištěm Bahňáku je Jižní lom v Sokolově. Hlavní letošní změnou je, že trať nepovede přes Staré náměstí jak byli závodníci a návštěvníci zvyklí, ale díky Sokolovské uhelné letos nově přes Medard. A kdy na start? Letos se Bahňák koná ve dnech 24. a 25. května.

Sokolov: Ve městě se rozhodlo o absolutních vítězích Českého poháru

City Triathlon - Velkou cenu Sokolova ovládli v elitní kategorii závodníci, kteří svým věkem patří mezi juniory. Z vítězství se v sobotu 11. srpna radovali Radim Grebík a Alžběta Hrušková. Na západě Čech se také rozhodlo o absolutních vítězích Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu.